Major League Soccer (2005) to temat, który przykuł uwagę milionów ludzi na całym świecie. Od momentu powstania jest przedmiotem debaty, dyskusji i badań, ponieważ eksperci, uczeni i ogół społeczeństwa próbują zrozumieć jego wpływ na współczesne społeczeństwo. W tym artykule szczegółowo opisano Major League Soccer (2005), badając jego pochodzenie, ewolucję i obecne znaczenie. Poprzez szczegółową i wnikliwą analizę staramy się rzucić światło na to zjawisko, zapewniając pełną i aktualną wizję jego znaczenia i wpływu w różnych obszarach. Podchodząc do Major League Soccer (2005) z różnych punktów widzenia, celem jest zaoferowanie panoramicznego widoku, który pozwoli czytelnikowi zagłębić się w ten temat z szerokim i głębokim zrozumieniem.

Termin

2 kwietnia 2005 – 13 listopada 2005

Zwycięzca

Los Angeles Galaxy

Major League Soccer w roku 2005 był dziesiątym sezonem tych rozgrywek. Po raz drugi w historii mistrzem MLS został klub Los Angeles Galaxy, natomiast wicemistrzem New England Revolution.

Aktualne na 27 marca 2018. Źródło:

Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. różnica zdobytych bramek; 3. większa liczba zdobytych bramek.

Play off

W ćwierćfinale rozgrywano dwumecze, nie obowiązywała zasada bramek na wyjeździe. Półfinały i finał rozgrywano w formie pojedynczego meczu. Gdy rywalizacja w dwumeczu ćwierćfinałowym jak i w meczach półfinałowych lub finałowym był remis, rozgrywano dogrywkę 2 x 15 minut. W dogrywce obowiązywała zasada złotej bramki.

Ćwierćfinał

Para nr 1

Dwumecz wygrało New England Revolution wynikiem 3:2.

Para nr 2

Dwumecz wygrało Chicago Fire wynikiem 4:0.

Para nr 3

Dwumecz wygrało Los Angeles Galaxy wynikiem 4:2.

Para nr 4

W dwumeczu padł remis 2:2. O awansie zdecydował konkurs rzutów karnych który wygrało Colorado Rapids wynikiem 5:4.

Półfinał

Finał

13 listopada 2005 New England Revolution 0:1 d. Los Angeles Galaxy Toyota Stadium, Frisco, Teksas
12:30 0:0, 0:0