Puchar Króla (2021/2022)

W tym artykule Puchar Króla (2021/2022) zostanie szczegółowo przeanalizowany, uwzględniając jego różne aspekty, wpływ i znaczenie w dzisiejszym społeczeństwie. Od jego początków po obecną ewolucję, zbadane zostaną różne aspekty, które sprawiają, że Puchar Króla (2021/2022) jest tematem cieszącym się dużym zainteresowaniem i debatą. Ponadto zbadany zostanie jego wpływ w różnych obszarach, takich jak kultura, polityka, edukacja i technologia. Poprzez tę wyczerpującą analizę staramy się przedstawić wszechstronną wizję Puchar Króla (2021/2022), aby wzbogacić wiedzę na ten temat i zachęcić do krytycznej refleksji na temat jego roli we współczesnym świecie.

Hiszpania Borja Iglesias (5)

Puchar Króla 2021/2022 – 118. edycja Pucharu Króla. Rozgrywki rozpoczęły się 17 listopada 2021 i zakończyły się finałem rozgrywanym na Estadio La Cartuja w Sewilli 23 kwietnia 2022. W finale Real Betis pokonał Valencię CF 5:4 po serii rzutów karnych (w meczu padł wynik 1:1).

Zakwalifikowane drużyny

Poniższe drużyny zakwalifikowały się do udziału w Copa del Rey 2021/2022:

4 półfinalistów Superpucharu Hiszpanii 2021/2022:

16 drużyn z Primera División (2020/2021):

22 zespoły z Segunda División (2020/2021):

28 zespołów z Segunda División B (2020/2021). Zespoły z pięciu najlepszych miejsc z czterech grup (oprócz drużyn rezerw) oraz pięć drużyn z największą ilością punktów (nie wliczając drużyn rezerw):

32 drużyny z Tercera División (2020/2021). Zwycięzcy każdej z osiemnastu grup (oprócz drużyn rezerw):

4 półfinaliści Copa Federación z sezonu 2020/2021:

20 drużyn z zakwalifikowanych do piątego poziomu hiszpańskich rozgrywek z sezonu 2020/2021:

Harmonogram i format rozgrywek

W sierpniu 2021 roku RFEF potwierdził kalendarz Pucharu Króla w sezonie 2021/2022 i potwierdził, że zostanie rozegranym w tym samym formacie co w zeszłym sezonie.

Runda Data losowania Terminy meczów Ilość meczów Liczba zespołów Drużyny wchodzące do gry
Runda wstępna 28 października 2021 17 listopada 2021 10 126 → 116 Nowi uczestnicy: Kluby zakwalifikowane do piątego poziomu rozgrywek 2020–21
Rozstawienie przeciwników: Zespoły rozstawione zgodnie z kryteriami bliskości.
Rozstawianie drużyn lokalnych: Losowanie.
Typ turnieju pucharowego: pojedynczy mecz.
Pierwsza runda 18 listopada 2021 30 listopada – 2 grudnia 2021 56 116 → 60 Nowi uczestnicy: Wszystkie zakwalifikowane drużyny z wyjątkiem czterech uczestników Superpucharu Hiszpanii.
Rozstawianie przeciwników: Drużyny z La Liga zmierzyły się z drużynami z najniższych dywizji. Cztery pozostałe drużyny zmierzą się z drużynami z Segunda División B.
Rozstawianie drużyn lokalnych: Mecz rozgrywany u siebie w drużynie z niższej ligi.
Druga runda 3 grudnia 2021 14 – 16 grudnia 2021 28 60 → 32 Rozstawianie przeciwników: Drużyny z najniższych dywizji zmierzą się z drużynami La Liga.
Rozstawianie drużyn lokalnych: mecz rozgrywany u siebie w drużynie z niższej ligi.
1/16 finału 17 grudnia 2021 4 – 6 stycznia 2022 16 32 → 16 Nowi uczestnicy: Do gry wchodzą czterej uczestnicy Superpucharu Hiszpanii.
Rozstawianie przeciwników: Drużyny z najniższych dywizji zmierzą się z drużynami La Liga
1/8 finału 7 stycznia 2022 15 – 16 i 19 – 20 stycznia 2022 8 16 → 8 Rozstawianie przeciwników: Drużyny z najniższych dywizji zmierzą się z drużynami La Liga
1/4 finału 21 stycznia 2022 2 – 3 lutego 2022 4 8 → 4 Rozstawianie przeciwników: Losowanie
1/2 finału 4 lutego 2022 9 lutego 2022 2 4 → 2 Rozstawianie przeciwników: Losowanie.
Typ turnieju pucharowego: dwumecz.
2 marca 2022
Finał 23 kwietnia 2022 1 2 → 1 Pojedynczy mecz rozgrywany na Estadio La Cartuja w Sewilli.
Zwycięzca meczu awansuje do Ligi Europy UEFA (2022/2023).

Runda wstępna

Zespoły zostały rozlosowane według kryteriów geograficznych, tak, aby zespoły miały jak najmniej odległości do przebycia przed meczem. Losowanie odbyło 28 października 2021 roku.

Mecze zostały rozegrane 17 listopada 2021 roku (rozegrany został jeden mecz).

Pierwsza runda

W tej rundzie udział wzięły drużyny zwycięskie z Rundy wstępnej a także wszystkie pozostałe drużyny z wyjątkiem półfinalistów Superpucharu Hiszpanii. Zespoły zostały rozlosowane tak, aby drużyny z Primera División zmierzyły się z drużynami z niższych dywizji. Losowanie odbyło się 18 listopada 2021 roku.

Mecze zostały rozegrane pomiędzy 30 listopada a 2 grudnia 2021 roku (rozegrany został jeden mecz).

Druga runda

Zespoły zostały rozlosowane tak, aby drużyny z Primera División zmierzyły się z drużynami z niższych dywizji. Losowanie odbyło się 3 grudnia 2021 roku.

Mecze zostały rozegrane pomiędzy 14 a 16 grudnia 2021 roku (rozegrany został jeden mecz).

1/16 finału

Cztery drużyny uczestniczące w Superpucharze Hiszpanii 2021/2022 zostały najpierw wylosowane z drużynami z najniższej kategorii. Po nich wszystkie pozostałe drużyny z najniższych kategorii zmierzyły się z resztą drużyn La Liga. Losowanie odbyło się 17 grudnia 2021 roku.

Mecze zostały rozegrane pomiędzy 4 a 6 stycznia 2022 roku (rozegrany został jeden mecz).

1/8 finału

W pierwszej kolejności drużyny La Liga zostaną dolosowane do zespołów z niższych lig. Pozostałe zespoły La Liga zostaną rozlosowane między sobą. Losowanie odbyło się 7 stycznia 2022 roku.

Mecze zostały rozegrane w dniach 15-16 i 19-20 stycznia 2022 roku (rozegrany został jeden mecz).

Ćwierćfinały

Ponieważ żadna drużyna z niższych lig nie awansowała do tej rundy, drużyny gospodarzy zostały wyłonione w drodze losowania. Losowanie odbyło się 21 stycznia 2022 roku.

Mecze zostały rozegrane 2 i 3 lutego 2022 roku (rozegrany został jeden mecz).

Półfinały

W tej fazie zespoły La Liga zostały rozlosowane między sobą. Losowanie odbyło się 4 lutego 2022 roku. W tej rundzie rozgrywane będą dwumecze.

Pierwsze mecze zostaną rozegrane w dniach 9-10 lutego natomiast rewanże w dniach 2-3 marca 2022 roku.

21 Argentyna Guido Rodríguez
14 Portugalia William Carvalho Żółta kartka w 14. minucie 14' Zejście w 102. minucie 102'
10 Hiszpania Sergio Canales (c) Zejście w 111. minucie 111'
8 Francja Nabil Fekir Zejście w 111. minucie 111'
7 Hiszpania Juanmi Jiménez Zejście w 86. minucie 86'
9 Hiszpania Borja Iglesias Żółta kartka w 95. minucie 95' Zejście w 102. minucie 102'