W dzisiejszym świecie Lu Ying-chi to temat, który przyciągnął uwagę milionów ludzi na całym świecie. Od momentu pojawienia się Lu Ying-chi wywarł ogromny wpływ w różnych obszarach, wywołując gorące debaty i sprzeczne opinie. Jego znaczenie jest niezaprzeczalne, ponieważ jego wpływ rozciąga się na dziedziny tak różnorodne, jak polityka, technologia, kultura, nauka i społeczeństwo w ogóle. Lu Ying-chi pozostawił głęboki ślad w najnowszej historii, kwestionując ustalone paradygmaty i oferując nowe spojrzenie na wyzwania współczesnego świata. W tym artykule przeanalizujemy wiele aspektów Lu Ying-chi i zbadamy jego znaczenie w bieżącym kontekście.

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Chińskie Tajpej
Igrzyska olimpijskie
srebro Pekin 2008 waga średnia

Lu Ying-chi (chiń. upr. 卢映锜; chiń. trad. 盧映錡; pinyin Lú Yìngqí; ur. 6 kwietnia 1985 w Pingdong) – tajwańska sztangistka, srebrna medalistka olimpijska.

Kariera sportowa

W 2008 roku wywalczyła srebrny medal w wadze średniej podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. W zawodach tych rozdzieliła na podium Pak Hyon-suk z Korei Północnej i Kanadyjkę Christine Girard. Pierwotnie Lu zajęła trzecie miejsce, jednak w 2016 roku za doping zdyskwalifikowana została Irina Niekrasowa z Kazachstanu (2. miejsce), a srebrny medal przyznano reprezentantce Chińskiego Tajpej. Był to jej jedyny start olimpijski.